ŠK Bodva Moldavská bežecká liga – 9. kolo

Moldavská bežecká liga ( MBL) mala pokračovanie v mesiaci november aj napriek zrušenému preteku v obci Ruskov, kde sa malo uskutočniť  jej 9. kolo. Ani toto zrušenie preteku neprekazilo pokračovanie MBL a tak sa v sobotu dňa 22. novembra 2014 o 13:00 hod. zišla skupina bežcov, aby pokračovala v súťaží. Športový klub Bodva (ŠK Bodva)  pripravil a zorganizoval pre bežcov z Moldavy stredne náročnú trať o dĺžke 10,3 km. Tento pretek nebol otvoreným pre účastníkov mimo Moldavy, bol organizovaný hlavne pre domácich pretekárov. Nakoniec sa zišlo11 bežcov z toho 10 bežcov z Moldavy a jeden bežec ( hosť) z Rožňavy, ktorý dobehol do cieľa ako prvý. Tento pretek nemal jedného víťaza, ale víťazom bol každý, kto danú trať odbehol. Bežci sa museli prispôsobiť terénu a trati, ktorá viedla po trávnatom povrchu, poľnej ceste a aj po asfalte. Behalo sa hore kopcom, po rovine a aj dole kopcom, čiže trať bola zaujímavá a bežci si ju nakoniec aj pochvaľovali a boli s náhradným pretekom spokojní. Trať viedla hlavne prírodou so štartom v Arénasportcentrum – pod kopcom smer Debraď a naspäť. Beh sa konal v kruhu priateľstva, čo bolo aj jeho poslaním, aby sa ľudia viac spoznali a spriatelili. Verím, že všetci, ktorí sa daného preteku zúčastnili,  či už ako bežci, usporiadatelia, nadšenci behu, alebo ako diváci, pochopili zmysel tejto bežeckej ligy.  Členovia ŠK Bodva a dobrovoľníci pripravili pre bežcov a každého, kto bol v tomto organizovaní nápomocný občerstvenie vo forme jedla a teplého nápoja. Varil sa kotlíkový guláš, kde bol hlavným kuchárom predseda klubu B. Jánoš. Hlavným rozhodcom preteku bola pani Mgr. Gabriela Janičová, ktorá bežcov odštartovala klasickým telocvikárskym hvizdom do píšťalky.

V tomto článku nie je priestor na menovité poďakovania, ale ľudia, ktorí nám pomáhajú to vedia a všetkým veľmi pekne ďakujeme. My však ešte nekončíme, šport organizujeme aj naďalej a nerobíme to pre zisk, ale hlavne preto, lebo ho máme radi a sami ho aj hráme.

V celkovom poradí sa bežci na domácom preteku umiestnili v nasledovnom poradí a s výslednými časmi (hod./min./sek.):

kategória ženy:

1. miesto: Zuzana Janičová - 0:52:43

2. miesto: Viktória Fedáková - 0:57:00

3. miesto: Lukrécia Bilohuščinová - 1:01:23

4. miesto: Mária Szakácsová - 1:07:35

kategória muži:

(1. miesto - Norbert Bukovič - 0:46:44 – hosť, nebodovaný v MBL)

1. miesto: Róbert Boros - 0:47:36

2. miesto: Štefan Kuzma - 0:51:32

3. miesto: Ladislav Szilágyi - 0:52:43

4. miesto: Tomáš Lörincz - 0:57:14

(5. miesto - Ladislav Mester - 1:01:18 – nebodovaný v MBL)

13. miesto: Alexander Kis-Csáji – 18 bodov

V poradí 10. kolo MBL, ktoré je pre bežcov obzvlášť výnimočné, keďže je finálové sa uskutoční, kde inde než nie na domácej pôde . Ide o posledné kolo a celkové vyhodnotenie Moldavskej bežeckej ligy v roku 2014. Beh sa teda uskutoční v nedeľu 21.12.2014 o 13:00 hod. pred K5 Bowling Club. Vítaní sú všetci čo si majú chuť zašportovať a zabehať si ulicami Moldavy na trati o dĺžke cca 9 km. Viac informácii ohľadom behu a bežeckej súťaže nájdete na domovskej stránke klubu: www.skbodva.sk