Curling

Imrich Lyócsa sa v poslednom čase okrem lukostreľby venuje aj zimnému športu a síce curlingu.

Nedávno bol oficiálne prijatý do paralympijského curlingového družstva a momentálne prebieha príprava na Majstrovstvá sveta v curlingu vozíčkarov, ktoré budú vo februári budúceho roka vo Švajčiarskom Luzerne.

V októbri slovenskí curleri absolvovali 2 turnaje. Prvý turnaj bol v Bratislave 10.-11.10., kde sa hrala 2. liga. Pralympionici boli jediným telesne postihnutm družstvom, čo v curlingu znamená, že si pred hodenými kameňmi nemôžu zametať a tým ovplyvniť dráhu kameňa, čo je samozrejme handicap. Napriek tomu zo 4 odohratých zápasov 3 vyhrali, čo je úspech.

24. a 25.10. sa zúčastnili Českého pohára v Prahe. Podarilo sa im vyhrať všetkých 5 zápasov, s čím predbežne stoja na 1. mieste. Turnaj bude pokračovať koncom novembra, kde ich čakajú tí najsilnejší súperi.

Budúci víkend, 21.-22.11. pokračuje turnaj 2. ligy v Bratislave.